top of page
  • תמונת הסופר/תGadi Gertel

ירחון איגוד התכשיטנים אפריל 2021

חברים יקרים

מתחילים את הקיץ עם החזרה לשגרה, בארץ לפחות. היצוא לחו”ל חוזר גם כן אט אט לסדרו, באירופה ובארה”ב היקפי החיסונים מתרחבים לעומת המזרח ודרום אמריקה שסובלים משיעורי תחלואה מטורפים.

פנינו קדימה, עם תפילה שהמגיפה הנוראית הזו תחלוף מן העולם.

אז תכשיטים.

הקורונה כידוע גבתה מחיר כבד בתעסוקה בישראל, רבים מן העובדים הוצאו לחל”ת בשל הסגרים, והמדינה גיבתה את העסקים במימון החופשות. אבקש להעלות נושא שרובכם סובלים ממנו כל יום ובפרט כיום והוא חוסר בידים עובדות.

רבותיי אנחנו לא רק במהפכה צרכנית אלא במהפכה תעסוקתית. העובד (הכוונה להלן לשני המינים כמובן) כיום לא מתבייש מכלום. כשלא כדאי לו הוא אומר, ושזה לא משתלם לו הוא הולך, מקסימום הוא בבית. זו מהפכה כי זה לא היה, הפער בין עבודה פיזית לבין עבודה ניהולית כמו ההבדל בין חלום למציאות, כולם רוצים לנהל, לנתח, לתכנן, לתאר ואף אחד לא רוצה לעשות. אז יגידו שזה בגלל פערי השכר, יוקר המחיה ועוד סיבות נכונות אבל חבר’ה, אנחנו במהפכה.

אז מה לעשות ? לשנות פאזה. להבין קודם כל שהדור של היום הוא שונה. וחובה להתייחס לעובדים כמו בענפים המתקדמים. אין ברירה. ומי שחושב אחרת פשוט טועה.

העובדים צריכים לראות אופק, לראות סדר. התעסוקה חייבת להיות מגובה בהסכמי עבודה עם תכנית קידום מפורטת המתייחסת גם לחובות של העובד ולתוצאות העבודה. לנהל שיחות. לעדכן אותו בתרומתו לארגון ובתמונה הכוללת. מחקרים מוכיחים שככל שהעובד מעודכן במצב העסק ויכולותיו הוא מתפקד טוב יותר ומתקשר לעסק. בסופו של דבר צריך גם לשלם יותר, שכר גבוה מבטיח משאבי אנוש איכותיים יותר ופרודקטיביים יותר.

פתרון נוסף הוא להשתמש בחברות השמה מקצועיות שיאתרו לכם את העובדים ויעמידו לכם אחריות השמה, יש חברות טובות חלקן מומלצות על ידי האיגוד ואתם מוזמנים לפנות אלי.

הכשרות מקצועיות במימון המדינה

הממשלה יזמה לאחרונה תכנית הכשרות מקצועיות מועדפת כמענה למצוקת החוסר בעובדים. באזור תל אביב בית הספר לצורפות My Studio המורשה מטעם משרד העבודה מחפש מפעלים וסדנאות צורפות שיקלטו עובדים. עסקים שמעוניינים להכשיר עובדים בתוך העסק גם כן יכולים ומוזמנים לעיין בתכנית ולהצטרף אליה. ישנה נכונות של משרד העבודה לקדם את התעסוקה בענף, לשם כך בין היתר האיגוד קיים ונפעל לקידום הנושא בכל הכוח.

הארכת חל”ת, הוצאה לחל”ת חוזר וקיצור החל”ת

אז אם הזכרנו חל”ת, הנושא עדין לא הסתיים ועדין ישנם עובדים בסוגי חל”ת שונים, לשכת המסחר עושה לנו סדר בסוגייה ובכדי שלא נטעה מומלץ שתעיינו בזה בכדי שלא תטעו. להלן קישור לכתבה, קרדיט: לשכת המסחר ת”א

עדכון לגבי נסיעות לחו”ל ואירוח מקצועי של תושבי חוץ

ביום רביעי, 7.4.2021 נכנסו לתוקף שינויים במדיניות כניסת אנשי מומחים זרים לישראל בתקופת הקורונה


התרת העסקת מומחים זרים מחו”ל בתקופת הקורונה הממשלה אישרה ביום שישי (במשאל טלפוני) את תקנות משרד הבריאות בעניין היציאה מישראל: 1. תיאסר היציאה על אזרחי ישראל (למעט חריגים) למדינות אלו: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה. 2. מי שאינו אזרח ישראלי יוכל לטוס למדינות אלו לצורך יציאה למקום מגורים קבוע בלבד. 3.

וובינר למכירת תכשיטים בחו”ל

חברת וליגרה החברה באיגוד מובילה ערכה לאחרונה וובינר מעניין כיצד למכור תכשיטים בחו”ל, אתם מוזמנים לצפות:


מה צריך לדעת כדי למכור תכשיטים בחו”ל? Jewelry eCommerce Webinar:מה צריך לדעת כדי למכור תכשיטים בחו”ל? https://bit.ly/3utRThKעם גלעד סלינגר, מנכ”ל Fetchy, מומחה בשילוח בינ”לואיגור נוסינוביץ’, מנכ”…

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מפרסמת עדכון חודשי לגבי תווי קנייה וזיכויים


הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן – תווי קניה, זיכויים ושוברי מתנה תו קנייה הינו כרטיס או מסמך הנרכש בכסף, או בשווה כסף, ובאמצעותו יכול הצרכן לרכוש מוצרים או שירותים בסכום הנקוב בו בבית העסק המנפיק את תו הקנייה. ערך התו יהיה שווה עבור כל העוסקים המנויים בתו הקנייה.

רשות המסים מפרסמת את החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי למחצית הראשונה של שנת 2019

רשות המיסים פרסמה את רשימת מפירי המכס ש”שכחו” לעבור במכס האדום. אל תחשבו אפילו לעשות את הטעות גם אם מדובר בתכשיטים בודדים או תכשיטים לתיקון וכד’. ראו כמה זה חמור. הפרסומים.


רשות המסים מפרסמת את החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי למחצית הראשונה של שנת 2019 רשות המסים מפרסמת את קובץ החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי על מפרי דיווח שלא דיווחו למכס במחצית הראשונה של שנת 2019 על הכנסת כספים והוצאתם מגבולות המדינה. הפרסום מכיל 96 החלטות שסך העיצום הכספי בגינן עומד על סך 780,540 ₪.

תערוכת ערבייה בבחריין מקדימה בשבוע ל- 16-20 בנובמבר

התערוכה היוקרתית מקדימה בשבוע, התערוכה נפתחת לראשונה לישראלים והסיקור התקשורתי צפוי להיות גדול ומעניין, זו הזדמנות נדירה להיפתח לקהלים חדשים לתכשיטי יוקרה בלבד, בתערוכה נהוג גם למכור לקהל ויש להיערך בהתאם.

לפרטים נא לפנות לשבתאי 052-4837670

שירותי מידע כלכליים לעסקי התכשיטים – לחברי האיגוד

כזכור האיגוד מפעיל מאגר מידע כלכלי על העוסקים בענף התכשיטים בישראל, כל חבר איגוד ששילם דמי חבר רשאי לפנות ולברר על מצבו הכלכלי של לקוח עסקי פוטנציאלי בישראל. האיגוד יברר האם קיים סיכון בהתקשרות. יש לפנות במייל: office@ijma.org.il

פינת הפרגון – חברי האיגוד בעיתונות

חבר איגוד המעוניין לעדכן פרסומים ברשת ובתקשורת מוזמן לפנות אלינו לפינת הפרגון החדשה. והחודש ראו כתבה של מעצבי האיגוד בישראל היום: השינוי הגדול בעולם התכשיטים בישראל

צפייה 10 תגובות

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page