top of page
 • תמונת הסופר/תGadi Gertel

ירחון איגוד התכשיטנים נובמבר 2017


חברים יקרים

עוד חודש לסיום השנה, מכירות סוף השנה כבר החלו, תמכרו מלאים בלי סנטימנטים.

תספרו פחות ותרוויחו יותר. על אף החודש השקט שעברנו בארץ,מכירות התכשיטים בארה”ב בעליות.

חשד לסחר בזהב והלבנת הון – עיתון גלובס יצא החודש בחדשה הקשורה לענף התכשיטים ובגדול, מאז התפרסמה הכתבה, הפרטים קצת התבהרו והמדובר בכנופיה מאורגנת שהבריחה זהב לכאורה לארצנו הקטנה. בכתבה מצוין כי התכשיטים שהופקו מהזהב “כמכבסה” יועדו ליצוא, אני בכלל לא בטוח. עוד התברר שהיקף העלמת המסים והלבנת ההון עומד על שווי של מיליארד ש”ח !  הברחות הזהב פוגעות בנו העסקים שומרי החוק ומשלמי המיסים ומותירים אותנו חסרי ישע להתחרות בפורעי החוק. האיגוד רואה בחומרה פושעת את המעשים הללו שהביאו את הענף בין היתר למצבו המורכב. שמחנו לראות שאף אחד מהחשודים אינו חבר איגוד.

אם הגענו למצב שיבואני זהב לא מייבאים זהב זה בגלל פושעים כאלו.

בפגישות שהתקיימו עם האיגוד השנה נוכחנו לדעת שזו לא כנופיה אחת, ויש עוד הרבה מה לעשות…זה התחיל השנה בתקנה 6ז’ למניעת חשבוניות פקטיביות וזה ימשיך עם פעילויות נוספות מבורכות של הרשויות לניקוי הענף.

האיגוד מבקש להודות לרשויות השונות, לאנשים שפועלים מתחת לפני השטח, לנשיא האיגוד מר דוד טייבר שהקדיש מזמנו היקר ולכם חברי האיגוד שמקיימים איגוד שומר חוק מאז שנת 1983.

__________________________________________________________________________________


איגוד התכשיטנים נפרד החודש מנשיא האיגוד הראשון מר משה שרף ז”ל, מר משה שרף היה ממייסדי תעשיית התכשיטים וכיהן כנשיא האיגוד במשך שני עשורים בהתנדבות מלאה, מר משה שרף היה בעל מפעל התכשיטים עדיפז, מפעל פעיל ומוצלח המנוהל ע”י המשפחה עד היום בעיר הבירה. האיגוד נפרד מאיש אשכולות שעמל רבות למען ענף התכשיטים ועסקיו. יהי זכרו ברוך.

__________________________________________________________________________________

שבוע האופנה והתכשיטים – במסגרת קידום הענף, האיגוד מקדם את המיזם המופק ע”י מוטי רייף להצטרפות חברות תכשיטים לשבוע האופנה המתקיים זו השנה השישית. האירוע הבינ”ל זוכה לסיקור עיתונאי יוצא דופן בארץ ובחו”ל, חשיפה לקהל מוזמנים רב והרבה המולה, זוהי הזדמנות ענקית להיחשף Big time. אנו ממתינים למספר חברות ומוסדות שיאשרו חסויות ובהתאם נדע פרטים מדויקים על עלויות ההשתתפות. נעדכן מיד.

הזדמנויות ליצוא\יבוא בעולם –  החודש ביקרתי באגף לקשרים בין לאומיים בלשכת המסחר, לא באתי עם ציפיות גבוהות ואני שמח לדווח שהופתעתי: בכל יום מתקיימים בלשכה מפגשים ויוזמויות עם נציגים מחו”ל בהם נציגי איגודים, בעלי חברות, שגרירים, נספחים כלכליים ועוד במטרה אחת ליצור שיתופי פעולה וקשרים בינ”ל עם עסקים החברים בלשכה. נפגשתי עם צוות האגף בניצוחו של זאב לביא, מנהל האגף בכדי לשתף אותנו מעתה ואילך במפגשים העתידיים ובפעילויות הצצות השכם וערב. אני שמח שנעניתי בחיוב חם ובהרבה רצון לסייע לנו.

החל מחודש דצמבר נפרסם הזמנות למפגשים לפי מיקומים ותחומים, רק החודש היה מפגש עם מנהלת שנזאן מסין, אזור גדוש במפעלי תכשיטים ואביזרים מעניינים מאד.

בנוסף נוכל לפרסם בלוח לשכות המסחר בקשות לקשרי יצוא\יבוא באיזו מדינה שתרצו, אני מזמין אתכם למלא את הטופס ולשלוח אלי במייל. אין מה לחכות. לחצו כאן.

כנס תכנון מס לקראת סוף השנה – לשכת המסחר מזמינה אותנו לכנס ללא תשלום המותנה בהרשמה מוקדמת.

נושאי הכנס:

 1. היערכות מיסוי לסוף שנת המס 2017

 2. גילוי מרצון והלבנת הון חוקית

 3. השפעות חוק ההסדרים לשנת 2018

 4. מיצוי ניכויים, זיכוים ופטורים אישיים

 5. עצמאי, חברה או חברה משפחתית/בית ?

 6. בסיס מזומן או מצטבר למס הכנסה ומע”מ

 7. תכנוני מס לבעלי שליטה ומשיכות בעלים

 8. מיסוי שוק דירות המגורים משנת 2017

 9. מימוש הפסדים וקיזוזם לצורך מס

 10. מיזוגים ופירוקים, מכירת פעילות ומוניטין

מרצה: עו”ד רו”ח רמי אריה

החל קורס חנויות אונליין – הקורס של האיגוד בשיתוף מעו”ף החל החודש עם 21 חברי איגוד, הקורס מתנהל כמצופה, המשתתפים מדווחים על משוב גבוה, המפגש האחרון יערך איתי בוא נלמד על התכל’ס: מה למכור וכמה שיותר.

נפתח קורס מסחר אונליין באיביי – הקורס המיוחד יתקיים אצלכם בחיבור למחשב שלכם וביחד תבנו כל מה שצריך בכדי להתחיל למכור באיביי, הקורס מועבר ע”י לשכת המסחר, מדריך: שחר אמיגה.

תכנית הקורס להורדה כאן

כנס מוצרי צריכה 2017 – שיווק יצירתי בעולם משתנה – מכון היצוא עורך כנס שיווקי יום ג’ 12.12.2017 בין השעות 09:00-15:00. מלון דן פנורמה, רח’ קויפמן 10, ת”א. הכנס בתשלום של 100 ש”ח בו יוצגו שיטות שיווק בעולם בדיגיטלי. להרשמה לחצו כאן.

חברת D2D מחדדת את שירותיה לתכשיטנים, להלן סרטון הסבר: D2D שילוח תכשיטים לעולם

חברת 

זירת מסחר היהלומים הבינ”ל החברה באיגוד, מציעה למכירה פומבית יוזמה נדיבה לעניי אפריקה, יהלום גלם נדיר במשקל 709 קראט בלינק הבא www.peacediamond.com

“עקיצות” בשוק התכשיטים – שוק התכשיטים סובל לאחרונה מקריסות כלכליות או יש שמשתמשים במונח “עקיצות”, אני מקבל דיווחים על יותר ויותר יצרנים ויבואנים שמפסידים כסף רב. להלן מאמר חרום מפי עו”ד רעות לורנץ לשעבר עובדת רשות האכיפה והגבייה, כיצד להתמודד בשוק מסוכן ומה לעשות כשקורה אסון כלכלי כזה.

חייבים לדבר על זה 

 מסגירת עסקה ועד לגביית כספים – כך תעשו את זה נכון.

המצב הבא קורה לעסקים גדולים רבים, ולא פוסח אף על הוותיקים שביניהם: בעל העסק מנהל מכירה מול עסק אחר, כך שלכאורה נראה ששני הצדדים מרוויחים. לא עובר זמן רב, כשלפתע מתגלה של“קונה” אין מספיק ממון בכדי לשלם את הסכום שסוכם, או גרוע יותר: אותו ה“קונה“, שחייב כספים, מכריז על פשיטת רגל.

מבחינה משפטית, כיצד כדאי להתנהל בשעת סגירת עסקה כדי לא לצאת מופסדים?

לפניכם כמה טיפים חשובים:

 1. כדאי להתנות כמות סחורה בתשלומים – אך ורק ברגע שה“קונה” משלם, הוא מקבל חלק מהסחורה. כך ניתן לבדוק את היכולת הכלכלית של עסק זה לעמוד בהחזרים כספיים. כמו כן, כדאי לספק לאותו הקונה סחורה בסכומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם לאבד, לא יותר.

 2. מומלץ לספק סחורה תמורת שיק – אם קורה מצב בו השיק חוזר, ניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל על שיק זה, שהוא ההוכחה לחוב הקיים: הליך זה חוסך בצורך לפנות לבית המשפט.

 3. רעיון נוסף הוא לספק סחורה תמורת הסכם, הכולל: ערבות אישית של ה“קונה“, תאריך חתימת ההסכם ותאריכי תשלומים עתידיים, תנאי ההפרה ופיצוי בגין תשלום מאוחר למועד שנקבע, תיאור הסחורה, שמותיהם המלאים של שני הצדדים, מספרי תעודות הזהות, שם החברות המבצעות את העסקה ומספרי ה–ח“פ שלהן. גם במקרה זה, אם החוזה יופר, ניתן יהיה לפנות ישירות להוצאה לפועל מבלי לעבור קודם לכן בבית המשפט.

כיצד כדאי לפעול כאשר לקוח שחייב לכם כספים מכריז על פשיטת רגל?

 1. ניתן להגיש “תביעת חוב” ולבקש לקחת חלק בפשיטת הרגל – אם הלקוח שחייב לכם כספים פנה לפשיטת רגל בעקבות הפסדים כלכליים, כדאי להגיש תביעת חוב למנהל המיוחד בתיק. המנהל המיוחד הוא בעל תפקיד שהתמנה על ידי בית המשפט, ולא על ידי החייב, בכדי לנהל את תיק ההוצאה לפועל ולכנס את נכסי החייב. אם תביעת החוב תאושר, אותו העסק שהגיש אותה יקבל חלק מהממון והנכסים שיימצאו אצל אותו לקוח במסגרת הליך פשיטת הרגל.

 2. ניתן להגיש בקשה לביטול פשיטת הרגל – ברגע שיש חשד שלקוח החייב כספים פנה לפשיטת הרגל כשהוא מסתיר נכסים וכלל חובותיו הם בשל מרמה, ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי ולבקש את ביטול הליך פשיטת הרגל שלו.

 3. החרגה של החוב – דבר נוסף שניתן לעשות כאשר ישנו חשד למרמה או הונאה הוא להגיש בקשה להחרגת החוב. כך, ניתן יהיה לגבות את החוב באופן עצמאי, ללא קשר להליכי פשיטת הרגל הקיימים. המשמעות היא שתקבלו את כספיכם, במלואם או חלק מהם, אפילו אם הליכי פשיטת הרגל ימשכו אך זה יקרה לאחר סיום הליכי פשיטת הרגל. המשמעות: החוב כלפיכם לא ימחק בתהליך.

איך כדאי להתנהג כאשר לקוח שחייב לכם כספים מתחמק, או אינו מחזיר אותם?

 1. קודם כל, מומלץ לבצע בירור מקיף – לנסות לתקשר עם הלקוח, להודיע לו שהשיקים חזרו ולבדוק כיצד הוא מגיב.

 2. הכנה לראיות משפטיות – מומלץ מאד שהתקשורת מול הלקוח החייב תתבצע בכתב דרך דוא“ל או דרך הודעות מהטלפון הנייד, אותם כדאי לשמור.

 3. אם אכן מתברר שזוהי הונאה – כדאי לפנות למשטרה בהקדם.

 4. כמו כן, רצוי ליידע ולהתריע על אותו לקוח בפני האיגוד – ככל שבעלי עסקים רבים יותר יפנו לאיגוד, כך העניין יטופל כבעיה כוללת בעזרת גוף איתן שעומד מאחוריה. בנוסף, כך ניתן יהיה למנוע מעסקים נוספים לעבור את אותה עגמת הנפש מול אותם לקוחות ספציפיים.

 5. יתרה מכך, כדאי לפנות כמה שיותר מהר להוצאה לפועל – על מנת שעסקים אחרים לא יגבו את כספיהם מלקוח זה לפניכם, ובכדי שהוא לא יעלים נכסים.

משרד עורכי דין רעות לורנץ, מתעסק בתחום האכיפה והגבייה, הוצאה לפועל, חדלות פירעון ופש”ר, המשרד ממוקם בדרך בגין 23, תל אביב (מגדל לוינשטיין), ניתן ליצור קשר בטלפון 053-3402250

***יודגש כי המאמר אינו מהווה יעוץ משפטי, כל מקרה יש לבחון אותו לגופו ומומלץ באמצעות עורך דין הבקיא בתחום.

מכונת זיהוי יהלומים סינתטיים – מכונה מתקדמת משווקת בימים אלה ע”י ממציא המוכנה חברת צבי יהודה בע”מ החברה באיגוד, המכונה מזהה יהלומים סינתטיים קטנים, גדולים, במצב גלם או מלוטש. מתאימה לכל העוסק בתחום היהלומים, לפרטים 03-5751456


עדכון נוהל יבוא לשם יצוא (קרדיט:לשכת המסחר)

אגף מערכות מידע של משרד הכלכלה מעלה בימים הקרובים גרסת שדרוג למערכת אישורי היבוא- שח”ט.

להלן השינויים העיקריים בטופס הגשת הבקשות לאחר השדרוג-

1.      שינויי קישור לטופס- שילוב האפשרות להיכנס לטופס עבור הדור הבא של מערכת שער עולמי של המכס והאפשרות להיכנס לטופס של הדור הנוכחי.

2.      הוספת אפשרות לבחירת היבואן או עמיל המכס לאן לשלוח למספרי ישות שמוגדרים מראש לתחומי ישראל והרשות הפלסטינית.

3.      הוספת שדה כמות ל2ג2 חובה.

4.      סוג עסק- מוגדרת כברירת מחדל חברה.

5.      במקרים בהם יוזן ערך שדה מטבע כלומר שווי הסחורה, חובה להזין סוג מטבע.

6.      הגדלת גודל צרופות שניתן לצרף לבקשות.

7.      הוספת יחידת מידה נוספת בנוסף ליחידת ברירת מחדל של ספר המכס.

תערוכות 

תערוכת ויצ’נזה – תתקיים ב- 19-24 בינואר 2018, התערוכה תציג את קולקציות 2018, פסטיבל ממש. ההרשמה החלה.

תערוכת הונג קונג – תתקיים ב- 27.2 – 5.3 2018, שתי התערוכות אבני חן ויהלומים והתכשיטים יציגו את התערוכה הגדולה בעולם, חוויה מדהימה. ההרשמה החלה.

רעיון גדול לסוף השנה ליבואנים\יצואנים – לשלוח מתנות לחברות בחו”ל


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page